Beşiktaş Anaokulu

Beşiktaş anaokulu olarak çocuklarımıza doğru eğitim sunma hedefi ile yola çıktık. 2-6 yaş grubu aralığında bulunan çocukların verimli vakit geçirmeleri ve uygun bir şekilde gelişimlerini sürdürmeleri önemlidir. Beşiktaş Anaokulu bu sürecin en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlayabilmek için gerekli olan alt yapı, donanım, program ve uzman eğitimciler, psikologlar ve diğer personel ile görev yapan bir kurumdur.

Kurumumuzun üstlendiği temel görev, çocuklarınızın gelecekteki hayatlarına en uygun bir şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır. Bu sebeple siz ebeveynler ile kuvvetli bir ilişki kurulur. Aile danışmanlığı sağlanır ve çocuğunuzun gelişim süreci dikkatle takip edilir.

Uygulanan üst düzeydeki eğitim programlarımız ile, çocuğunuzun okula alışması ve sosyalleşmesi sağlanır. Böylelikle gelişim alanları takip edilir. Kendisine özgü bireysel farklılıklarının belirlenmesi sağlanır. Olumsuz davranış biçimleri bu şekilde ortadan kalkar. Yani Beşiktaş Anaokulu kurumumuza emanet edilen çocuklarınız, yeteneklerine ve kişiliklerine en uygun şekilde eğitim alırlar. Okulumuzda çocukların hem aile hem de toplum için önemli ve uyumlu bireyler haline gelmelerinin temelleri atılır.

Pera Anaokulu Eğitim Programı

Beşiktaş Anaokulu akademik eğitim programı, güz ve bahar dönemi olarak ikiye ayrılmıştır. Ayrıca Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayacak şekilde verdiğimiz eğitimlerde, İngilizce ve İspanyolca dil eğitimleri verilmektedir. Bunun yanı sıra müzik, sanat, drama gibi alanları kapsayan ‘Branş dersi’ de bulunmaktadır.

Bu dersler okul öncesi eğitim alanında uzmanlaşmış tam zamanlı psikologlarımız ve eğitimciler ile birlikte verilir. Pera Beşiktaş anaokulumuzda çocuklarınızın gelişimlerini sürdürmesini sağlamak ve iyi vakit geçirmelerini garantilemek amacıyla ‘Etkinlik ve Oyun Zamanı’, ‘Hikâye Zamanı’ gibi programları da düzenli olarak uyguluyoruz.

Böylece çocuklarımız hem zihinsel hem de bedensel olarak gelişimleri sürdürüyorlar. Organik beslenme programı ve çocuklarımızın sağlık sorunlarına gösterilen özen de bahsettiğimiz sürecin çok daha başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.