Şişli Anaokulu

Şişli Anaokulu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okul öncesi dönemlerinde en uygun ve verimli süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla hizmet veren bir eğitim kurumudur.

Hedefimiz ve misyonumuz olarak kabul ettiğimiz en önemli ilke, çocuklarınızın sevgi dolu, rahat ve güvenli bir ortamda bulunduklarını hissetmelerini sağlamaktır. Bu nedenle şehrin gürültüsünden uzak bir ortamda ama her türlü imkâna kolay ulaşılabilecek bir ortamda kurulmuştur. Tecrübeli personeli, eğitimcileri ve okul öncesi eğitim alanında uzmanlaşmış olan tam zamanlı psikoloğu sayesinde çocuklarınız mutlu ve güvende. Okulumuz çocuklarımızın hem eğitim alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek hem de onlara ailelerinin, evlerinin sıcaklığından ayrılmadıklarını hissettirebilecek şekilde yapılanmıştır. Dolayısıyla Şişli Anaokulu olarak 2-6 yaş arasındaki çocuklarınızın okul öncesi çağlarını, en verimli, eğlenceli ve güvenli bir şekilde geçirmelerini sağlamaktayız.

Pera Anaokulu’n da Eğitim

Anaokulumuzda verdiğimiz eğitimler, çocukların bireysel farklılıklarını belirlemek, sosyalleşmelerini sağlamak, belirlenen yeteneklerini geliştirmek ve olumsuz davranışlar geliştirmelerinin önüne geçmek amacıyla planlanmıştır. Bu amaca uygun olarak Şişli anaokulu içerisinde Hikâye Zamanı, Branş Dersi, Etkinlik ve Oyun Zamanı gibi programlar verilmektedir. Bunun yanı sıra, haftada her gün İngilizce ve haftada iki gün İspanyolca ders desteği sağlanmaktadır. Uygulanan bu eğitim programları ve aile danışmanlığı, ailelerle iletişim programlarımız sayesinde, çocuklarınızın bu yaşlarda belli ettikleri yeteneklerini tespit ederiz. Bu yönlerde ve gelişmeleri gereken diğer konularda ilerlemelerini sağlarız. Toplum içinde dikkat çeken ve uyum sağlayan sosyal bireyler olmaları için gerekli olan temelleri atarız.

Şişli Anaokulu

Şişli Anaokulu bünyesinde yer alan aşçımız, hizmetlilerimiz ve servis personelimiz de söz konusu amaçlara uyumlu şekilde hizmet vermek üzere eğitilmişlerdir. Örneğin bu yaşlardaki çocuklarımız için çok önemli olan beslenme düzeni konusunda çok dikkatli davranırız. Okul dışından yiyecek ve içecek kabul edilmez, çocuklara şeker ve çikolata gibi besinler ya da organik olmayan hazır yiyecekler verilmez. Çocuklarımızın beslenme saatlerinde anlaşmalı olduğumuz organik ve doğal gıda sağlayıcıları tarafından temin edilmiş olan doğal yiyecekleri kullanırız. Sonuç olarak bize emanet ettiğiniz çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerini engelleyebilecek olan her şeyden uzak dururuz. Gelişimlerini uygun şekilde devam ettirmelerini sağlayacak olan programları uygularız.

Şişlide anaokulu hizmeti sunduğumuz kurumumuz çalışma prensiplerinden ödün vermeden sizlere destek olmaktadır. Çocuklarınız ile özenle ilgilenmek ve onların ilgi alanlarına yönelik etkinlikler ile gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı olmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Geleceğe ışık tutacak olan çocuklar için öğrenmeyi bir keyif haline getiren uzman eğitmen kadromuz Şişli anaokulları içerisinde sizlere ve miniklerinize profesyonel bir okul öncesi eğitim sağlamak adına anaokulu arayışında iseniz bizler ile iletişime geçebilirsiniz.